Najczęściej zadawane pytania

Pytania dotyczące produktów:

1. Jak działa e-papieros?

E-papieros jest sterowany oraz zasilany elektronicznie. W wyniku podgrzewania specjalnego płynu przeznaczonego do tego urządzenia, wytwarza on mgiełkę, która ma na celu imitowanie dymu papierosowego, wdychanego przez e-palacza.

2. Jakie składniki zawiera płyn do e-papierosa?

Istnieje wiele rodzajów płynów, które różnią się swoim składem. Podstawową różnicą jest ilość stężenia nikotyny lub jej zupełny brak w składzie. Wszystkie płyny zawierają w sobie substancję, która pozwala na wytwarzanie mgiełki a także aromaty, nadające smak. Niektóre płyny mogą zawierać także substancje konserwujące, wzmacniające smak czy gęstość dymu, dlatego przez zakupem konkretnego produktu, warto zweryfikować jego skład. W skład płynów Flavourtec wchodzą jedynie cztery składniki: glikol propylenowy – służy jako nośnik smaku i powoduje popularne odczucie towarzyszące otrzymywaniu nikotyny podczas inhalacji. Używamy wyłącznie takiego składnika, który produkowany jest na terenie Unii Europejskiej, w klasie USP, dzięki czemu spełnia on wszelkie standardy i wymagania dotyczące jakości, czystości i bezpieczeństwa produktu; gliceryna roślinna – służy nam, jako istotny element produkowania płynu o dużej objętości; smaki – do produkcji naszych płynów używamy produktów spożywczych nadających smak produktom szeroko stosowanym w przemyśle spożywczym. Wszystkie smaki zostały przetestowane i zarejestrowane zgodnie z wytycznymi WE nr 1334/2008, co oznacza, że nie są szkodliwe dla zdrowia oraz środowiska; woda zdemineralizowana – używamy jej w niektórych naszych produktach, w celu modyfikacji lepkości naszych płynów. Jest to produkt w pełni naturalny, co pomaga w dostosowywaniu naszych płynów do dużej ilości atomizerów, clearomizerów i różnych rodzajów elektronicznych papierosów.

3. O czym świadczy moc płynu i co oznaczają poszczególne wartości?

Informacja o mocy płynu umieszczona na jego opakowaniu odnosi się do zawartości nikotyny w danym produkcie. Nasza oferta posiada 5 różnych mocy- z i bez nikotyny – od 0mg/ml, przez 6mg/ml, 9mg/ml, 12mg/ml do nawet 18mg/ml. Im wyższa wartość, tym więcej nikotyny zawiera dany płyn. Aby zapewnić właściwy poziom nikotyny wskazany na opakowaniu, nasze produkty są regularnie badane przez niemieckie laboratoria.

4. Czy można mieszać ze sobą różne płyny?

Nie wskazane jest mieszanie płynów ze sobą, w szczególności, jeśli pochodzą od różnych producentów. Takie działanie może wpłynąć niekorzystnie na ich smak, a także – w przypadku niepewnej jakości płynów – na doznania płynące z palenia.

5. Czy można stosować zamienniki grzałek i innych części e-papierosa?

Koszt grzałki waha się pomiędzy kilka a kilkanaście złotych. Ewentualna oszczędność wynikająca z zakupu tańszego zamiennika może być więc niewielka a ryzyko z zastosowanie nieoryginalnej części – spore. Grzałka pochodząca od innego producenta może nie spełniać swojej funkcji a w skrajnych przypadkach powodować zepsucie całego urządzenia.

6. Jak często wymieniać grzałkę w e-papierosie?

Częstotliwość wymieniania grzałki jest zależna od użytkowania e-papierosa. Przyjęło się jednak, że powinno wymieniać się ją przynajmniej raz w miesiącu. Osoby, które intensywnie korzystają z e-papierosa, powinny wymieniać grzałkę za każdym razem, kiedy poczują w ustach posmak spalenizny bądź zauważą, że e-papieros wydziela więcej dymu niż zwykle.

7. W jaki sposób przechowywać płyny do e-papierosów?

Płyn do e-papierosów powinno się przechowywać w suchym, przewiewnym i nienasłonecznionym miejscu. Ważne jest także, aby chronić dostęp do nich przed dziećmi. Niektóre firmy, w tym Flavourtec, zastosowały w opakowaniach do płynów specjalne nakrętki, zabezpieczające przed otwarciem przez dzieci. Każda nakrętka płynu Flavourtec posiada wyczuwalny dotykiem trójkąt ostrzegawczy oraz pierścień przytrzymujący, po którym można rozpoznać, czy butelka była już otwierana.

Pytania dotyczące działalności spółki:

1. Jaka jest historia spółki (założyciele, zmiany w strukturze właścicielskiej – oficjalna wersja)?

Spółka Flavourtec powstała w 2012 roku. Naszym celem od początku było dostarczanie najlepszych płynów do elektronicznych papierosów, produkowanych całkowicie na terenie Unii Europejskiej. W 2015 roku otworzyliśmy w Gdańsku zakład produkcyjny o powierzchni ponad 1,2 tys. m kw. na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie planujemy także otwarcie kolejnego zakładu, także w Gdańsku. Szybki i dynamiczny rozwój pozwolił nam na wejście na większość europejskich rynków z naszymi produktami, zaledwie w przeciągu kilku lat. W kwietniu tego roku rozpoczęliśmy sprzedaż także w Polsce.